Kā savienot 5.1 skaļruņus ar datoru

Ja mūsdienās vēlaties baudīt filmas un spēles, jums ir jābūt 6 kanālu skaņas sistēmai, jo visas jaunākās spēles un DVD filmas ir optimizētas un ieprogrammētas, lai nodrošinātu dabisku telpiskās skaņas pieredzi. Ja jums ir 5.1 skaļruņi un nezināt, kā tos savienot ar datoru, mēs parādīsim dažas vienkāršas darbības, kā pareizi savienot skaļruņus ar datoru.

Kas ir 5.1 skaņas sistēma?

Numurs 5.1 nozīmē, ka jums ir seši skaļruņi, kas izvietoti tā, ka divi ir priekšā, divi aizmugurē, viens priekšējā centrā, kas ir pazīstams kā balss kanāls un viens zemfrekvences skaļrunis, lai nodrošinātu basu. Tātad jums ir pieci skaļruņi un viens zemfrekvences skaļrunis, kas nodrošina 6 kanālu skaņas sistēmu 5.1.



skaļrunis

Atšķirība starp digitālo un analogo skaņas sistēmu

Ir divu veidu 6 kanālu telpiskās skaņas skaļruņi: analogie un digitālie. Analogie skaļruņi ir lētāki salīdzinājumā ar digitālajiem, un tos var instalēt jebkurā datorā, savukārt digitālajiem skaļruņiem ir nepieciešams a SPDIF izvade datorā. Ja jūsu datoram ir SPDIF izeja, iespējams, vēlēsities izmantot digitālo sistēmu. Šeit aprakstītās darbības būs tādas pašas, taču tā vietā, lai savienotu datoru ar mājas kinozāles uztvērēju, tas tiks savienots ar digitālo 6 kanālu skaļruņu sistēmu.

Zināt savu skaļruņu sistēmu

Parasti sistēmās visi kabeļi no skaļruņiem ir savienoti ar zemfrekvences skaļruni, kuram ir pievienots savienojuma vadu komplekts, kas ietver: strāvas vadu sistēmas savienošanai ar maiņstrāvas kontaktligzdu, strāvas savienotāju zemfrekvences skaļruņa barošanai un zemfrekvences skaļruņa vadus. . Sistēmā ir jābūt vismaz trim kabeļu komplektiem, lai savienotu skaļruņu sistēmu ar datoru. Šie kabeļi parasti ir krāsaini, lai atvieglotu uzstādīšanu.

Sāciet savienojumu

Jums vajadzētu pievienot kabeļus, kas atbilst krāsām, ligzdās, kas atrodas uz zemfrekvences skaļruņa. Pēc visu šo kabeļu pievienošanas ir pienācis laiks pievienot pārējos kabeļus, piemēram, strāvas, zemfrekvences skaļruni un skaļruņus. Tas ir ļoti vienkārši, ja pievēršat uzmanību zemfrekvences skaļruņa savienojumam, tad varēsit sekot polaritātei, kas rakstīta uz savienotājiem. Galu galā visi kabeļi būtu savienoti perfekti.

ports.jpg

Iepriekš redzamajā attēlā ir parādīti visi porti, ar kuriem savienot vadus, izmantojot visu krāsu kodēto manierību.

Zinot savu datoru

Visiem datoriem ir vismaz trīs savienotāji

  • Līnija.
  • Line-out.
  • Maz.

Datoriem ar sešu kanālu audiosistēmām ir vēl divi savienotāji, t.i

  • aizmugures ārā.
  • centra/zemfrekvences skaļruņa izeja.

Jums būs jāpārliecinās, vai jums ir šie papildu savienotāji, pārbaudot datora aizmuguri.

Ja jūsu datoram nav šo divu papildu izeju: aizmugures izejas un centra/zemfrekvences skaļruņa izejas, tas ir trūkums, jūs jebkurā gadījumā varētu pievienot 5.1, taču jums būs jāizmanto līnijas ieejas un mikrofona ieejas spraudņi. alternatīva. Protams, šīs konfigurācijas izmantošanai ir patiešām liels trūkums: jūs nevarat vienlaikus izmantot mikrofonu vai līniju ieejās un 5.1 skaļruņu sistēmu. Šī iemesla dēļ jums vajadzētu iegādāties mātesplati ar iebūvētu 5.1 sistēmu.

Datoru ar 5.1 atbalsta mātesplatēm konfigurācija

  • Priekšējais kabelis: Lai Line Out.
  • Aizmugurējais kabelis: uz aizmuguri-out
  • Centrālā/zemfrekvences skaļruņa kabelis: uz centru/zemfrekvences skaļruņa izvadi.

Datoru konfigurācija bez 5.1 atbalsta mātesplatēm

  • Priekšējais kabelis: uz Line-out.
  • Aizmugurējais kabelis: uz Line in.
  • Centrālā/zemfrekvences skaļruņa kabelis: uz mikrofona ieeju.

Programmatūras konfigurācija

Pēc katra savienojuma izveides ir pienācis laiks iestatīt audio konfigurāciju operētājsistēmā. Tā kā mūsu datorā bija Realtec draiveri, divreiz noklikšķinot uz tā, tika atvērta cilne Skaļruņu konfigurācija. Dažādās opcijās jums vajadzētu izvēlēties 6 kanālu režīms 5.1 skaļruņu izejai un pārbaudiet Tikai telpiskais komplekts ja jūsu datoram ir atdalītas aizmugures un centra/zemfrekvences skaļruņa izejas, un atstājiet to, ja tā nav.

realtekscreenshot

Tagad viss ir izdarīts, jūs esat pilnībā gatavs baudīt telpiskās skaņas pieredzi un neaizmirstiet atstāt komentārus, ja šī ziņa jums šķiet noderīga.

Saņemiet ikdienas padomus savā iesūtnē Biļetens Pievienojieties 35 000+ citi lasītāji
Izveidojiet personalizētu mūzikas ziņu plūsmu, izmantojot programmu Muzine iPad Iepriekšējais Raksts

Izveidojiet personalizētu mūzikas ziņu plūsmu, izmantojot programmu Muzine iPad

LABOJUMS: 100% diska lietojums Windows 10 uzdevumu pārvaldniekā Lasīt Vairāk

LABOJUMS: 100% diska lietojums Windows 10 uzdevumu pārvaldniekā