Kā ekrānuzņēmums uz noteiktu ekrāna apgabalu operētājsistēmā Windows 10

Windows 10 ir pirmā Windows versija, kurā ir iebūvēta ekrānuzņēmuma funkcija. Vecāko versiju lietotājiem bija jāpaļaujas uz Snipping rīku, kas nebija īpaši ērti lietojams. Šī trūkstošā funkcija tika kompensēta, izmantojot trešo pušu lietotnes. Pašlaik operētājsistēmai Windows 10 ir ļoti vienkārša ekrānuzņēmuma funkcija. Pieskaroties Win+PrntScr, sistēma Windows 10 tver visu ekrānu. Ja salīdzina to ar macOS, šīs funkcijas joprojām trūkst. Izmantojot pašreizējo funkciju, jūs nevarat izveidot ekrānuzņēmumu noteiktu ekrāna apgabalu. NācRadītāju atjauninājumsaprīlī lietas nedaudz mainīsies. Operētājsistēmā Windows 10 būs iespējams izveidot ekrānuzņēmumu noteiktā ekrānā bez papildu lietotnēm.

Šī jaunā funkcija ir pieejama Windows 10 Insider būvējumos. Lai uzņemtu ekrānuzņēmumu no noteikta ekrāna apgabala, pieskarieties pie Win+Shift+S.Tādējādi ekrānam tiks pievienota balta caurspīdīga maska. Kursors mainīsies no rādītāja bultiņas uz matu krustojumu.

Kad parādās matu krustojums, noklikšķiniet un velciet to pāri ekrānam, lai atlasītu apgabalu, kuru vēlaties uzņemt. Baltā maska ​​sāks pazust no atlasītā apgabala. Lai uzņemtu ekrānuzņēmumu, atlaidiet peles pogu.

Tāpat kā citi ekrānuzņēmumi, kas uzņemti ar iebūvēto ekrānuzņēmumu rīku, arī šis attēls tiks saglabāts attēlu bibliotēkā mapē Ekrānuzņēmumi.

Ja izmantojat OneNote darbvirsmas lietotni pašreizējā Windows 10 versijā vai jebkurā vecākā versijā, šī jaunā funkcija šķitīs ļoti pazīstama. OneNote darbvirsmas lietotne ļauj izveidot ekrānuzņēmumu noteiktā ekrānā, izmantojot sistēmas teknes logrīku. Tas izmanto tieši to pašu saīsni. Vienīgā atšķirība ir tā, ka OneNote darbvirsmai nav bezmaksas lietotne, un tā nav iekļauta Windows instalācijas komplektācijā.

Neskatoties uz šo jauno funkciju, Windows 10 joprojām atpaliek no MacOS. MacOS ļauj uzņemt ekrānuzņēmumu no noteikta apgabala, jebkura loga vai visa ekrāna. Tas uzņem HD ekrānuzņēmumus bez papildu lietotnēm, un MacOS šī funkcija ir bijusi pieejama vairāk nekā desmit gadus.

Lai Microsoft tiktu uz priekšu, tai būs eksponenciāli jāuzlabo šī funkcija. Ja nekas cits, tā ir ļoti noderīga funkcija, kas lika man atteikties no noklusējuma ekrānuzņēmumu lietotnes. Jomas, kurās tas var uzlabot, lai pārspētu Apple, ir pievienot kursora uztveršanu. Pašlaik ne Windows 10, ne macOS neuztver peles kursoru ekrānuzņēmumā.

Windows 10 lietotājiem, kuriem ekrānuzņēmumā jāparāda kursors, joprojām būs jāizmanto trešās puses rīks. Microsoft sper mazus soļus, taču šī funkcija nav īpaši sarežģīta, un tā var atļauties spert lielākus soļus.

Saņemiet ikdienas padomus savā iesūtnē Biļetens Pievienojieties 35 000+ citi lasītāji
5 labākie reģistra tīrīšanas līdzekļi operētājsistēmai Windows 10 (BEZMAKSAS rīki) Iepriekšējais Raksts

5 labākie reģistra tīrīšanas līdzekļi operētājsistēmai Windows 10 (BEZMAKSAS rīki)

Kā atrast un atvērt mapi AppData operētājsistēmā Windows 10 Lasīt Vairāk

Kā atrast un atvērt mapi AppData operētājsistēmā Windows 10