Kā atrast slēptās lietotnes operētājsistēmā Android

Lai gan Android tālruņi ir diezgan populāri un tos izmanto daudzi, joprojām ir lietas, kas mulsina gan iesācējus, gan pieredzējušus Android īpašniekus. Un nē, mēs nerunājam par root privilēģiju iegūšanu jūsu Android ierīcē vai operētājsistēmu pārsaiņošanu, lai noņemtu bloatware.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem, ko varat atrast atsevišķās vietās internetā un tiešsaistes Android forumos, ir tas, vai tālrunī var redzēt slēptās lietotnes un kā tieši to var izdarīt.

Mēs saprotam, cik steidzami ir jāapgūst senā tālrunī slēpto lietotņu noteikšanas māksla, tāpēc mēs iemācīsim jums atklāt jebkuru slēpto programmatūru, kas var būt instalēta jūsu Android ierīcē neatkarīgi no tā, vai tā darbojas fonā vai ir neaktīva un vienkārši sēž bez iemesla.



Kāpēc Android slēpj lietotnes?

Pirmkārt, jums ir jāsaprot, ka katram Android tālrunim ir slēpto lietotņu komplekts. Iemesls, kāpēc jūs nevarat redzēt visas lietotnes, ir tieši tas pats iemesls, kāpēc jums nav saknes privilēģiju savā Android tālrunī, lai vispirms aizsargātu ierīci no nepareizas darbības.

Daudzas lietotnes, kas pēc noklusējuma ir paslēptas, tikai darbojas fonā un jebkādā veidā mijiedarbojas ar tām, vēl jo vairāk, to atspējošana vai pilnīga izdzēšana, var pārvērst visu ierīci par ļoti dārgu papīra svaru. Tas nozīmē, ka varat to bloķēt vai padarīt nelietojamu, nemirgojot tajā jaunu OS.

Tomēr ir vērts pieminēt, ka papildus šīm lietotnēm, kas ir svarīgas jūsu tālruņa un operētājsistēmas pareizai darbībai, jūs varat atrast arī ļaunprātīgas lietotnes, piemēram, taustiņu bloķētājus vai attālās piekļuves Trojas zirgus. (RAT).

Vēl viena lieta, kas ir jāapzinās, ir tāda, ka būtībā Android tālruņi ir diezgan līdzīgi viens otram ar nelielām īpatnībām, kas dažādiem ražotājiem atšķiras. Būtībā vissvarīgākā ir Android versija.

Tāpēc Samsung tālrunis, kas darbojas operētājsistēmā Android 10, būs diezgan līdzīgs, piemēram, LG ierīcei, kurā darbojas tā pati OS. Kā jau teicām, jūs varat atrast dažas īpatnības, taču tai nevajadzētu būt nekas neparasts.

Kā atrast slēptās lietotnes operētājsistēmā Android

Lai gan dažas Android versijas ir stingrākas attiecībā uz to, kā mijiedarbojaties ar slēptām vai sistēmas lietotnēm, jums vajadzētu būt iespējai vismaz redzēt, kas darbojas jūsu ierīcē, pat ja varat ar to maz vai neko darīt.

Daži Android ražotāji problēmu novēršanas nolūkos ļauj veikt dažas darbības ar sistēmas lietotnēm, piemēram, to piespiedu aizvēršanu vai kešatmiņas notīrīšanu. Tomēr izmēģiniet šādas metodes, lai pārbaudītu, vai jūsu sistēmā nedarbojas kāda slēpta lietotne:

1. Izmantojiet lietotni Iestatījumi:

  1. Atveriet Iestatījumi lietotne
  2. Dodieties uz Lietotnes vai Lietojumprogrammas sadaļā
  3. Noklikšķiniet uz trīs punktu pogas kaut kur ekrāna augšējā labajā stūrī
  4. Pieskarieties Rādīt slēptās lietotnes pogu

Ņemiet vērā, ka dažreiz Rādīt slēptās lietotnes poga ir pieejama kā Parādīt sistēmas procesus vai kaut kas līdzīgs. Pieskaroties šai pogai, ir jāpaplašina jūsu ierīcē pieejamo lietotņu saraksts, lai varētu redzēt arī slēptās lietotnes vai sistēmas procesus.

2. Lietotņu atvilktnes izmantošana

  1. Atveriet lietotņu atvilktni (sākuma ekrānā velciet uz augšu vai pieskarieties lietotņu atvilktnes pogai)
  2. Pieskarieties trīs punktu pogai ekrāna augšējā labajā stūrī
  3. Izvēlieties Slēpt lietotnes opciju

Ja nevarat atrast Slēpt lietotnes pogu, iespējams, varēsit redzēt a Sākuma ekrāna iestatījumi opciju vietā. Mēģiniet atvērt sākuma ekrāna konfigurācijas ekrānu un nospiediet Slēpt lietotnes pogu, kad tā kļūst pieejama.

Atkarībā no ierīces tagad jums vajadzētu redzēt vienu no divām lietām:

  1. Ekrāns, kurā varat pārvaldīt slēptās lietotnes, padarot slēptās lietotnes redzamas vai pievienojot sarakstam jaunas lietotnes, lai tās varētu paslēpt
  2. Jauna cilne jūsu lietotņu atvilktnes augšdaļā, kurā atrodas vairākas lietotnes, kas iepriekš nebija redzamas. Šādā gadījumā varat noņemt slēptās lietotnes, vienkārši velkot tās no turienes un nometot tās noklusējuma lietotņu atvilktnē vai noklikšķinot uz pogas – blakus to ikonai, lai tās pilnībā noņemtu no tālruņa.

3. Pielāgotas palaišanas programmas izmantošana

Mēs jau paskaidrojām, ka Android ierīces var darboties atšķirīgi, un lielākā daļa no tām piedāvā savu personalizēto Android operētājsistēmas versiju. Tomēr tas nenozīmē, ka mēs nevaram sajaukties un atrast veidu, kā apiet ierobežojumus, ja tādus atrodam.

Viens lielisks piemērs šajā gadījumā ir lietotņu atvilktņu pielāgošana. Jūsu Android noklusējuma lietotņu atvilktnē, iespējams, nav Slēpt lietotnes iespēja, par kuru mēs runājām mūsu iepriekšējā sadaļā. Tomēr Android piedāvā šo funkciju, tāpēc mēs mēģināsim jūsu tālruni ļaut mums tai piekļūt.

Šādā situācijā, iespējams, vēlēsities instalēt pielāgotu palaidēju un mēģināt ar to piekļūt slēptajām lietotnēm savā ierīcē. Šeit ir daži no populārākajiem Android palaidējiem, kas atbalsta Slēpt lietotnes iezīme:

    Nova palaidējs Microsoft palaidējs Mazais palaidējs Evie Launcher U palaišanas programma Zālāja krēsls 2

Kad esat instalējis jauno palaidēju savā Android tālrunī vai planšetdatorā, noteikti veiciet sākotnējās konfigurācijas darbības un nomainiet noklusējuma palaidēju ar tikko instalēto, lai izvairītos no saderības problēmām un darbības taustiņu konfliktiem.

Ņemiet vērā, ka katrai palaidējai ir sava opciju kopa, tāpēc tas, kas darbojas ar vienu palaidēju, var nedarboties ar citiem. Piemēram, Nova palaidējā varat paslēpt lietotnes:

  1. Atveriet Nova palaidējs iestatījumu ekrāns
  2. Pieskarieties Lietotņu un logrīku atvilktnes pogu
  3. Ritiniet uz leju līdz Atvilktņu grupas sadaļā
  4. Pieskarieties Slēpt lietotnes pogu
  5. Sarakstā atlasiet programmas, kuras vēlaties paslēpt

Zinot to, varat viegli pārlūkot sarakstu, lai pārbaudītu, vai dažas no jūsu tālruņa programmām jau nav paslēptas. Ņemiet vērā: lai gan lietotnes ir paslēptas, tās nav nepieejamas, jo varat tām viegli piekļūt, izmantojot lietotņu atvilktnes meklēšanas funkciju.

4. Play veikala izmantošana

Acīmredzamu iemeslu dēļ tas attiecas tikai uz Android tālruņiem, kas atbalsta Google Mobile Services un kuriem ir Play veikala funkcijas. Ja uztraucaties, ka tālrunī esat instalējis viltotu lietotni, ieteicams to pārbaudīt Play veikalā.

Ņemiet vērā, ka ir daudzas lietotnes, kas sola veikt vienu darbību, lai gan patiesībā tās kalpo citam mērķim. Piemēram, jūs varat atrast a kalkulatora lietotne kas darbojas tāpat kā jebkurš Android kalkulators, ja vien neievadāt PIN numuru un nospiežat '=' zīme.

Pēc tam tiek parādīts interfeiss, kurā varat pārvaldīt slēptos failus savā ierīcē, un, ja ierīcei ir saknes, varat arī to izmantot, lai iesaldētu vai atsaldētu lietotnes.

Lai pārbaudītu, vai lietotne patiešām ir tāda, kāda tā šķiet, pieskarieties tās ikonai un turiet to, pēc tam atlasiet Lietotnes informācija kad kļūst redzama konteksta izvēlne. Tiks atvērta lietotnes lapa Play veikalā, kur būs pieejams pilns lietotnes apraksts un tās mērķis.

5. Veiciet skenēšanu

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, ja uztraucaties par jūsu ierīcēs instalētām ieskicētām lietotnēm, piemēram, taustiņu bloķētājiem vai RAT, iespējams, vēlēsities veikt pilnu ierīces skenēšanu, izmantojot pretvīrusu vai Google Play iebūvēto skeneri.

Pakalpojums Google Play bieži pārbauda savu veikalu, lai atrastu ieskicētu saturu, un noņem visas lietotnes, kas ir pretrunā pakalpojumu sniegšanas noteikumiem. Par laimi mums tas ietver taustiņu bloķētājus vai jebkuras lietotnes, kuras var izmantot, lai izspiegotu citus.

Ja mēģinājāt to izdarīt un jums joprojām ir aizdomas par ieskicētām lietotnēm savā ierīcē, pēdējais, ko varat darīt, ir veikt rūpnīcas datu atiestatīšanu savā Android tālrunī, kas noņems visas lietotnes, kas ierīcē nebija tas atstāja rūpnīcu.

Tomēr ir vērts pieminēt, ka tālruņos ar saknēm dažas lietotnes var padarīt noturīgas (pat saknes), kas nozīmē, ka pēc rūpnīcas atiestatīšanas tās joprojām var būt pieejamas. Lai to atrisinātu, jums ir jāatceļ sava tālruņa saknes un Android ierīcē ir jāatjauno OS attēls, lai noņemtu jebkādas ļaunprātīgu lietotņu pazīmes.

SECINĀJUMS par Kā atrast slēptās spiegu lietotnes operētājsistēmā Android

Kopumā, ja vēlaties atrast slēptās lietotnes savā Android tālrunī, ir daudz veidu, kā to izdarīt. Tā kā katram Android ražotājam ir noteiktas īpatnības, jums, iespējams, būs jāizpēta tālruņa iespējas, lai varētu atrast šo funkciju.

Ir pat iespējams izmantot pielāgotus palaidējus, lai atbloķētu dažus ierīces ierobežojumus attiecībā uz lietotņu slēpšanu vai slēpto lietotņu pārvaldību.

Tomēr, ja jūs uztraucaties, ka kāds jaucas ar jūsu tālruni, izmantojot slēptas ļaunprātīgas programmas, iespējams, vēlēsities veikt skenēšanu, veikt rūpnīcas atiestatīšanu, noņemt root tiesības (atcelt ierīces saknes) un pat palaist jaunu programmaparatūru, ja jums joprojām ir aizdomas par rupju spēli.

Saņemiet ikdienas padomus savā iesūtnē Biļetens Pievienojieties 35 000+ citi lasītāji
5 labākie reģistra tīrīšanas līdzekļi operētājsistēmai Windows 10 (BEZMAKSAS rīki) Iepriekšējais Raksts

5 labākie reģistra tīrīšanas līdzekļi operētājsistēmai Windows 10 (BEZMAKSAS rīki)

Kā atrast un atvērt mapi AppData operētājsistēmā Windows 10 Lasīt Vairāk

Kā atrast un atvērt mapi AppData operētājsistēmā Windows 10