SMB vai servera ziņojumapmaiņas bloks ir tīkla protokols, ko izmanto, lai piekļūtu failiem tīklā. Varat izmantot SMB praktiski jebkurā populārā darbvirsmas operētājsistēmā, tostarp Windows 10, macOS un Linux. Operētājsistēmā Windows 10 SMB pēc noklusējuma nav iespējots. Ja vēlaties sazināties ar SMB serveri, vispirms tas ir jāiespējo operētājsistēmā Windows 10. Nav grūti iespējot, taču nav uzreiz skaidrs, kuri slēdži ir jāpārslēdz. Lūk, kas jums jādara.
Iespējot SMB operētājsistēmā Windows 10
Lai iespējotu SMB operētājsistēmā Windows 10, būs nepieciešamas administratora tiesības. Atveriet vadības paneli un noklikšķiniet uz 'Programma'. Sadaļā Programmas un līdzekļi noklikšķiniet uz “Ieslēgt vai izslēgt Windows līdzekļus”.
Tiks atvērts jauns logs ar to funkciju sarakstu, kuras var iespējot vai atspējot. Ja logs ir tukšs, pagaidiet dažas sekundes (vai minūtes), un tas galu galā tiks aizpildīts. Ritiniet līdz beigām un atrodiet “SMB 1.0/CIFS failu koplietošanas atbalsts”. Atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus tam un noklikšķiniet uz Labi. Funkcijas iespējošana prasīs nedaudz laika, un jums būs jārestartē sistēma, lai to varētu izmantot.
Varat arī iespējot SMB operētājsistēmā Windows 10 no PowerShell. Atveriet PowerShell ar administratora tiesībām. Ja vēlaties pārbaudīt, vai SMB jau ir iespējots, palaidiet tālāk norādīto komandu.
|_+_|Ja komanda atgriež “False”, jums ir jāiespējo SMB. Palaidiet tālāk norādīto komandu, lai to iespējotu.
|_+_|Ja vēlaties atspējot SMB, varat izmantot šo komandu.
|_+_|
Ja neesat pazīstams ar SMB, šīs funkcijas iespējošana ir tikai pirmais solis tās iestatīšanā. Visticamāk, jums priekšā būs neliels darbs. Ja jebkurā brīdī tiek prasīts ievadīt portu savai Windows 10 sistēmai, izmēģiniet 445 vai 139.
Lai gan MVU iestatīšana ir nedaudz sarežģīta, ir vērts tajā ieguldīt laiku. Ja jums ir jāizmanto dažādas operētājsistēmas, piemēram, Mac un Windows 10 dators, jūs atklāsiet, ka tīkla koplietošana ir vienkāršākais veids, kā pārvietot failus starp abām. Faktiski tas ir vienkāršāk nekā USB izmantošana, jo abas operētājsistēmas neizmanto vienu un to pašu failu sistēmu. Varat izmēģināt USB, izmantojot exFAT, bet tad jums būs jāsaglabā īpašs disks tikai failu pārsūtīšanai. Vēl viena liela SMB izmantošanas priekšrocība ir kontroles līmenis, ko tas nodrošina, lai jūs varētu ierobežot lietotāju piekļuvi noteiktiem failiem, bet ļaut tiem piekļūt citiem.
Saņemiet ikdienas padomus savā iesūtnē Biļetens Pievienojieties 35 000+ citi lasītāji