Kā pārbaudīt tukšus RAM slotus savā Windows 10 datorā

Personālajam datoram, neatkarīgi no tā, vai tas ir galddators vai klēpjdators, ir mātesplate, un šī mātesplate nosaka, kādus fiziskos komponentus, t.i., datorā var instalēt aparatūru. Uztveriet to kā strāvas paneli, ar kuru varat pievienot vairākas ierīces. Ja jūsu strāvas panelim ir tikai trīs vietas, varat tai pievienot tikai trīs ierīces. Izmantojot mātesplati, ir paredzētas vietas, t.i., sloti dažādiem aparatūras komponentiem, kurus varat pievienot. RAM sloti ir viens izplatīts piemērs. Pērkot (vai veidojot) datoru, var tikt izmantoti daži vai visi RAM sloti. Jūs varat pārbaudīt tukšus RAM slotus, fiziski atverot datoru, vai, ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, varat to pārbaudīt uzdevumu pārvaldniekā.

Tukši RAM sloti

Atveriet uzdevumu pārvaldnieku un dodieties uz cilni Veiktspēja. Atlasiet “Atmiņa” un zem atmiņas diagrammas meklējiet Izmantoti sloti lauks. Tas jums pateiks, cik no kopējām laika nišām pašlaik tiek izmantotas. Tālāk esošajā ekrānuzņēmumā sistēmai ir pavisam 2 sloti, un viens no tiem tiek izmantots.Tagad, kad zināt, cik RAM slotu ir jūsu datorā, varat izlemt, vai vēlaties, vai arī varat tam pievienot vairāk RAM. Parasti, ja jums ir tukša slota, tā varēs atbalstīt tik daudz RAM, cik jau ir instalēta jūsu sistēmā. Piemēram, iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā sistēmai ir 8 GB RAM un viens tukšs RAM slots. Šajā sistēmā var uzstādīt vēl vienu 8 GB RAM karti.

Papildu RAM, ko pievienojat sistēmai, nav jābūt tādai pašai konfigurācijai kā tai, kas ir instalēta otrā slotā, t.i., tikai tāpēc, ka vienā slotā ir 8 GB RAM karte, tas nenozīmē, ka jums ir jāinstalē vēl 8 GB. otrajā slotā. Tā vietā varat pievienot 4 GB, ja tas atbilst jūsu vajadzībām.

Daži cilvēki uzskata, ka, ja izmantojat abus RAM slotus, jums vajadzētu līdzsvarot izmantoto karšu ietilpību. Tas var būt vai var neatbilst patiesībai, taču parasti vēlaties izvairīties no pārāk lielām atšķirībām starp abām kartēm. Viena lieta, kurai jāpievērš uzmanība, ir pašas RAM specifikācijas ārpus tās atmiņas. Piemēram, ja jūsu sistēmas RAM pašlaik ir DDR3, ar to nevar instalēt DDR4 RAM. Radīsies veiktspējas problēmas vai sistēma var nedarboties vispār.

Saņemiet ikdienas padomus savā iesūtnē Biļetens Pievienojieties 35 000+ citi lasītāji
Kā padarīt Windows 10 līdzīgu Windows XP Iepriekšējais Raksts

Kā padarīt Windows 10 līdzīgu Windows XP

Kā bezvadu režīmā nosūtīt failus uz iPhone no operētājsistēmas Windows 10 Lasīt Vairāk

Kā bezvadu režīmā nosūtīt failus uz iPhone no operētājsistēmas Windows 10